Svet podľa Šaška

SpS-event-up

SVET PODĽA ŠAŠKA

Trvanie výstavy: 4. 5. — 3. 6. 2018
Miesto konania: VSG, Hlavná 27
Vstup voľný

Putovná interaktívna výstava otvára dvere do vizuálneho sveta jedného z najvýznamnejších českých ilustrátorov Miroslava Šaška. Expozíciu tvoria papierové informačné a hracie moduly, ktoré pracujú s motívmi autorových sprievodcov po svetových metropolách a vyzývajú deti a dospelých k hravej, tvorivej aktivite. Knihy Miroslava Šaška vznikali postupne od 50. rokov uplynulého storočia a dnes sa vďaka nim môžeme poprechádzať po takmer troch desiatkach miest a krajín po celom svete. Výstava prináša svet plný farieb, architektúry, jazykov, ľudí, dopravných prostriedkov a drobných maličkostí.

Výstava bola pripravená v rámci festivalu detskej knihy – Punktík v spolupráci s Českým centrom a Nadáciou Miroslava Šaška.

Súťaž pre deti s Miroslavom Šaškom

Východoslovenská galéria pripravila súťažnú otázku pre deti, vďaka ktorej môžu vyhrať zaujímavé ceny. Miroslav Šašek precestoval so svojím kufrom plným papierov, ceruziek a farieb nespočetne veľa krajín a miest. V koľkých cestopisných knihách zachytil svoje zážitky? Opoveď nájdete priamo na výstave.

Správne odpovede posielajte mailom na: filipiakova [at] vsg [dot] sk do 31. mája 2018.
Výhercov vyžrebujeme 1. júna 2018 pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.