Nový formát programov pre dospelých

event2


NOVÝ FORMÁT PROGRAMOV PRE DOSPELÝCH

Východoslovenslovenská galéria pripravila špeciálne experimentálne workshopy pre dospelých v rámci sprievodného programu k aktuálne prebiehajúcej výstave Vypovedaní / Cigáni v slovenskom výtvarnom umení 19. a 20. storočia na Alžbetinej ulici 22.

Prostredníctvom nich sa bližšie zoznámite s autorskými technikami, jednotlivými výtvarnými prejavmi vybraných umelcov a zároveň budete môcť interaktívne no najmä kreatívne reagovať na vystavené umelecké diela. Workshop je určený pre všetkých, ktorí radi objavujú nové techniky a majú chuť dozvedieť sa o vystavovaných umelcoch ešte niečo viac.

Stretnutia prebehnú v priestoroch na Alžbetinej 22 pod vedením odborného tímu galerijnej pedagogiky a kurátov výstavy.


Streda / 22.11.2017 / 17.00 hod.

Experimentálna maľba podľa Rudolfa Dzurka.Autorská  technika, pomocou ktorej zistíte, že maľovať sa dá aj alternatívnymi materiálmi ako je drvené sklo, rôzne keramické úlomky a gorálky.

Streda / 10.01.2018 / 17.00 hod.

Experimentálna fotografia podľa Imricha Emanuela Rotha.Návrat k historickým fotografickým technikám 19. a 20. storočia. Vyskúšate si výrobu fotografií kyanotypiou na papier či na textil.
Na workshop je potrebné rezervovať si miesto najneskôr deň vopred mailom na filipiakova [at] vsg [dot] sk alebo telefonicky na 0905 615 032.

Hosť: Mgr. art. Tatiana Takáčová / fotografka

Maximálny počet osôb: 14
Cena vstupného: 3 € / osoba
Všetok materiál a ochranný odev zabezpečí Východoslovenská galéria.
Tešíme sa na tvorivé stretnutie s vami!

Mgr. Petra Filipiaková / galerijná pedagogička

RYON3027

Pohľad do expozície výstavy Vypovedaní / Cigáni v slovenskom výtvarnom umení 19. a 20. storočia