Deň umenia a hier s Východoslovenskou galériou II

Zažite dobrodružstvo s Východoslovenskou galériou vo štvrtok 12.7.2018. Už druhýkrát sa výstavná sieň a átrium budovy na Alžbetinej 22 premení na hravé bojisko plné umeleckej zábavy. Tento rok sa inšpirujeme výstavou: Umenie 19. storočia na východnom Slovensku zo zbierok Východoslovenskej galérie. K tomu máme pre vás prichystaných množstvo tvorivých umeleckých aktivít zameraných na experimenty s klasickými námetmi ako je portrét, zátišie a krajina.
Dospelí si môžu prezrieť výstavu, dozvedia sa ešte niečo viac na prednáške o Rodine Klimkovičovcov a deti spoznajú výstavu hravou formou s výkladom prispôsobeným malým návštevníkom.

Program:
14.00 Tvorivé dielne pre deti rôzneho veku inšpirované nádhernou výstavou XIX. umenie 19. storočia na východnom Slovensku budú prebiehať v malých obmenách počas trvania celého programu. Všetky výrobky si budete môcť odniesť domov.
15.00 Čítanie príbehov pre deti s krátkym workshopom a beseda so spisovateľkou a ilustrátorkou Ľudmilou Hladtovou.
16.00 Hravá komentovaná prehliadka pre deti so súťažami a krásnymi odmenami pre všetky šikovné deti s galerijnou pedagogičkou Východoslovenskej galérie.
16.30 Prehliadka reštaurátorskej dielne Východoslovenskej galérie, kde šikovné ruky reštaurátorov a konzervátorov opravujú naše najvzácnejšie poklady.
17.00 Špeciálny workshop pre celú rodinu s reštaurátorkami, naučíte sa trpezlivo opravovať maliarske diela, objavíte nové netradičné materiály, ktoré si budete môcť vyskúšať a vyrobíte si malé dielo na pamiatku.
18.00 Rodina Klimkovičovcov a jej kultúrny vplyv na mesto Košice. Prednáška kurátora Východoslovenskej galérie Michala Štofu pre všetkých návštevníkov, ktorí sa chcú o výstave XIX. – Umenie 19. storočia na východnom Slovensku dozvedieť ešte niečo viac.

Program tejto galérie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

web-newsletter